Gorzelnie rolnicze

Specjalizujemy się w projektowaniu i realizowaniu linii technologicznych dla branży spirytusowej. Zadaniem takiej instalacji jest produkcja spirytusu surowego otrzymywanego w wyniku fermentacji alkoholowej drożdży. Głównym źródłem cukrów prostych w tej instalacji jest skrobia zawarta w zbożach suchych jak i mokrych – mokra kukurydza. Głównymi produktami otrzymanymi w wyniku procesu produkcji są:

Wyposażamy gorzelnie w instalację odwadniania, połączoną z infrastrukturą magazynową, suszarnię wywaru gorzelnianego oraz  biogazownię. Kompleksowość projektu i innowacyjność zastosowanych technologii stają się podstawowym atutem przedsięwzięcia, które sprosta najbardziej wymagającym oczekiwaniom współczesnego rynku.

W swoim portfolio mamy budowę nowych obiektów jak i modernizację już istniejących. W przypadku budowy nowych obiektów zajmujemy się pracami już na etapie pozwoleń na budowę, pozwoleń środowiskowych oraz pozyskiwaniem dofinansowań. Wykonujemy projekt, realizujemy go i po zakończonych pracach świadczymy serwis.

Realizacje

Instalacja do produkcji spirytusu surowego w ilości 1600 l/h
Miejsce inwestycji: Piaszczyna
Termin realizacji: 2015

Instalacja do produkcji spirytusu surowego w ilości 500 l/h
Miejsce inwestycji: Łukowo
Termin realizacji: 2015

Instalacja do produkcji spirytusu surowego w ilości  1600l/h
Miejsce inwestycji: Konin
Termin realizacji: 2017

Instalacja do produkcji spirytusu surowego w ilości 1520 l/h
Miejsce inwestycji: Gwiździny
Termin realizacji: 2019

Instalacja do produkcji spirytusu surowego w ilości 250 l/h
Miejsce inwestycji: Brzeźnica

Chemat